Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

M A X

Zážitky

 

13.zážitek - oslava

24.ledna 2009 jsem byla i se svými sourozenci ve Svinově na oslavě moje sestřenice slavila 10 a bratranec 7. Sešla se celá rodinka a některé lidi Max neviděl třeba i půl roku. Nevěděl koho vítat první a vypadalo to, že mu snad upadne ocásek jak jím nadšeně vrtěl. Nakonec všichni usedli k dortům, chlebíčkům, chipsům a dalším ňamkám, které na oslavách bývají a Maxík byl úplně jako v ráji :D Fotečky bohužel nemám ,protože jsem zapoměla foťák :(

 12.zážitek - procházka ve sněhu

3.ledna 2009 bylo venku krásně slunečno + sníh, nemohla jsem toho nevyužít a tak jsem vzala ven foťák. Jerryho jsem nechala doma, protože ven ještě nesmí. Venku jsme se jako každé venčení sešli s kámoškou a Charliem. Pustili jsme naše psíky na velkou zasněženou plochu a nechali si je pohrát. Když se hafani vyblbli, zapli jsme si je a šli se dál projít. Nakonec musela Lucka s Charliem domů a tak jsem byla venku ještě sama s Maxem. Potkali jsme Maxíkového kámoše Filípka a tak si kluci hráli, pak už jsme šli domů i my kde čekal Jerryček a psí kapsičky na oběd, které hned jak jsem Maxíkovi umyla tlapky od soli dostali a náramně si pochutnávali ;).

 

 

 kluci řádí

 hoňka

 

 

 

 ňamka doma :)

 

 

11.zážitek - Silvestr

31.12.2008. na návštěvu přišla kámoška Lucka a od ségry kámoška Daniela, Aleš, Daniela a Simča seděli v pokojíčku a hráli si nějaké hry na PC a Xboxu. Já, Lucka a mamka jsme sledovali TV a žrali jsme chlebíčky ( klasika ) :). Maxík už Silvouš zná a tak jsem byla co se týče jeho úplně v klidu, starosti mi dělal Jerry, který ten rachot zažil poprvé. Do té 24 hodiny to bylo lážo plážo všichni s napětím očekávali rok 2009 až to nakonec přišlo byl čas : 00:00:01 a když jsme si popřáli všechno neeej. mohlo se jít ven pouštět rachejtličky. Mamka zůstala doma s hafíkama, ale já slíbila, že brzo příjdu. Což jsem taky dodržela, s Luckou jsme venku poblbli nafotili pár ujetých fotek a potom jsem si to mazala domů za Maxíkem a Jerrym, když jsem přišla chudáček Jerry lítal po celém bytě a nebylo ho možno chytit, strašně valil oči, počůral se a nakonec se pokusil narvat za pračku. Maxík s ledovým klidem ležel na židli a podřimoval. Bylo mi Jerryčka líto a tak jsem si ho vzala do ruky a snažila se ho krapet zklidnit. Nakonec se mi to povedlo a on v klidečku usnul. :)

kámoška, Max a Jerry

 Maxík slídí

10.zážitek - Vánoce

24.prosince nás jako každý rok čekají Vánoce.

My už od rána začínáme netradičně, protože jezdíme do Karlovy Studánky ( do Jeseníků ). Tím my myslím Maxíka, mamku a sebe, sourozenci sedí doma, cpou se curkovím a čučí na bednu.

Jeli jsme zhruba 1,5 hodiny a tak nějak jsme čekali sníh, ale omyl. Všude bylo jen mokro max. bílý prášek na polích. Až v K. Studánce se konečně rozchumelilo a my se procházeli vrstvou sněhu. Maxík byl v sedmém nebi a lítal tam jak ďas. :) Zapálili jsme tam svíčku a zase jeli. Cestou sme se stavili ještě na hřbitov, ale pak už se jelo opravdu domů k cukroví a Jerryčkovi :).

Doma se jako v každé domácnosti sedlo ke stolu jedlo se a potom jsme šli ke stromečku.

Maxík tam našel: plyšový disk s pískátkem, pytlík dobrot, 2 ucha, jednu žvýkací tyčinku, obojek, vodítko + ještě nějaké dobrůtky zvlášť.

 juchůů

 

 s uchem na posteli

 

9.zážitek - hlídání

12.prosince ( pátek ) k večeru jsem měla domluvené se sousedkou, že budu až do neděle hlídat její fenku Lucinku. Děsně jsem se těšila až jí budu mít doma a nakonec jsem se dočkala. Ten den u nás spala i moje kámoška Lucka a tak jsme si to užívali společně, nakoupily jsme hordy jídla a večer čučeli na TV ( Spidermana 2 :D ). Ten nás ale nebavil a  tak jsme noc spíš prokecali a nakonec se šlo spát. Lucinka ( ta psí ) se s Maxíkem chvíli haštěřila kdo bude spát pod mojí peřinou a nakonec Max jakožto správný chlap ženské ustoupil  a šel si lehnout na druhou postel ke kámošce:).

Druhý den když kámoška odešla jsem šla Lucinku a Maxíka vyvenčit, což probíhalo víc než zajímavě :D jeden pes u nohy ( Max )  a druhý 5m vepředu ( Lucinka ). Druhý večer už spali v posteli oba :). Přes den si asi 100x hráli na hoňku, takže jsme v jednom kuse uhýbali dvěma šmouhám  ( normálně sem jim měla strhnout body za nepovolenou rychlost ;)  ).

V neděli 14.12. si pro Lucinku přišla panička, ale přeci jen mi něco říkalo, že se Lucince zrovna 2x nechce :)

 

 

 nesluší jim to? ;)

 

8.zážitek - zastání se neviného psíka

3.prosince - už asi hodinu se procházíme po sídlišti a venčíma naše psíky, když vtom náš zrak zbystří staršího chlápka s tlustým jezevčíkem. Chlápek na svého tlustého a starého jezevčíka řve " ke mě, dělej, pocem"  chudák jezevčík se snažil ze všech sil přiběhnout k páníčkovi, který tyto povely neustále opakoval. Zřejmě mu nedocházelo, že jeho jezevčík už je starý chlapík a nemůže k němu běžet jak torpédo. Chlap chytl nerva a šel jezevčíkovi naproti. My jsme se zastavili a čučeli co bude dál. To co chlap udělal mi doslova vyrazilo dech, vzal jezevčíka za kůži na šíji a začal jím třepat ve vzduchu, ubohý jezevčík jen vláv a nechápal co udělal špatně! Z protějšího chodníku jsem zpustila takový povyk " ty dědku jeden **** zalez do hrobu a nech toho psa na pokoji". Lidi kolem jen čuměli a dělali, že teda vůůbec nic nevidí. Pes měl z pána takový strach, že se několikrát pokusil o útěk ale z jeho rychlostí ušel sotva pár metrů, načež se do něj jeho " pán " znovu pustil. Vzala jsem Maxe do ruky a rychlým krokem přešla cestu na vzdálenost možná 5 metrů od chlapa, který po mě jen blbě čuměl. Vztáhla jsem ukazováček a zařvala mu do xichtu " ještě jednou ty trosko vzpřáhneš na toho psa ruku, tak si mě nepřej" dědek promluvil : " drž hubu ty **** ( no domyslete si to ) poté se přidala i Lucka a dědka zprudka seřvala. Naštěstí sklapl, zapl jezevčíka na vodítko a odešel. Lidi kolem mě zřejmě měli za strašného debila, proč tu tak řvu, když " jenom " mlátí psa, ale co ten pes udělal? Nic jen byl hold pomalý a pán si zřejmě potřeboval vylít zlost...pokud něco takového uvidíte nebojte se taky zařvat, možná na vás budou čumět jak na blbce, ale aspoň promluvíte za toho kdo bohužel nemůže a to je hlavní ne? ;)

Canis familiaris  z netu

7.zážitek - " vyčůraný " Maxík :)

Dostala jsem strašný hlad a tak jsem si šla do kuchyně pro něco k snědku, v ledničce jsem našla pár koleček salámu a tak jsem si je dala společně s houskou. Max zaslechl šustění sáčku a jako asi každý pes byl za vteřinu u mě.  S jídlem jsem si sedla ke stolu a to pro Maxe signalizuje odchod z kuchně, protože nesmí škemrat. Jindy by klidně odešel, ale tentokrát si sedl před troubu a sledoval mě zrcadlově, jakmile jsem si toho všimla musela jsem se strašně smát, ale i přestože se Maxovi povedlo mě rozesmát musel z kuchyně pryč..po večeři jsem mu však donesla kousek salámku do misky ;)

 

 

6.zážitek - první sníh

22.listopadu nám tady napadl první sníh, strhla se strašná mela a za pár minutek bylo zasněžené celé sídliště. Okamžitě jsem toho využila a šla Maxíka vyfotit ( fotky v rubrice "Fotky" :) ). Každý den nám ale sněží a tak je sněhu čím dál tím víc.

5.zážitek - maltezáček

5.listopadu jsme se já, Max, Lucka a Charlie vydali na procházku, bylo teplo a tak se nám vůbec nechtělo domů, prošli jsme téměř celé sídliště a psíci se mohli učuchat k smrti. Po dvou hodinkách jsme došli ke dvěma lavičkám a jen tak kecali a odpočívali. Za chvilinku se přihnala bílá chlupatá koule a za ní panička s malým klukem, který odpelášil na pískoviště nedaleko nás. Jeho mamka si sedla na lavičku vedle nás a starostlivě sledovala svou ratolest mezitím co zvědavý maltezáček přiťapkal k Maxíkovi  a Charliemu. Zezačátku maltezák jevil známky agresivity a tak na něj Charlie začal štěkat. Max na to nehleděl a rozhodl se udělat si na sídlišti dalšího kamaráda, po asi 15 minutách vzájemného očichávání, občůrávání, hrabání atd.. se Max i maltezáček, kterému panička říkala Fifi rozhodli  trošku pobavit. Za ani ne půl minuty se Max i Fifi proháněli kolem nás a vesele vrtěli ocáskama, když si dostatečně pohráli byl čas jít domů, byla to moc fajn procházka :)

maltézáček fotka je z pejsci.blog.cz

 

4.zážitek - podzimní fotečky

22.října. 2008 jsem se vydala s Maxíkem na dlouhou procházku za účelem nafotit nějaké podzimní fotečky, chvilku snámi byli i Lucka a Charlie, ale nakonec jsme tam s Maxíkem zbyli sami a ještě zhruba třičtvrtě hodinky se procházeli...bylo to moooc fajn :) a teďkom nějaké fotečky.

 

 

 

 


 

3.zážitek- pařba

19.října. Včera jsme s mojí kámoškou Luckou slavily 4 roky společného bavení, znáte to : hordy jídla, pití, hudba a kolem 3 hodiny ráno se to "spláchne" koukáním na DVD, prostě takový fajn holčičí večírek. Samozřejmě jsme nezapomínaly na naše čtyřnohé kamarády, kteří byli viděni nejčastěji u jídla. Charlie byl o moc vytrvalejší než Maxík, který to asi po půl hodince vzdal a šel si mi lehnout do klína.

 

 co to tam ta Lucka má?

 v posteli se to panečku odpočívalo..

 ..zatím co Charlie ještě vytrvale slídil.


 

2.zážitek - zajíc

15.října 2008 jsme se už ve škole domlouvaly s kámoškou Luckou, že půjdem do zdejšího obchodu koupit rybičky. Po obědě jsme vyvenčily Charlieho, vzali Maxíka a šlo se. Na chviličku jsem se rozhodla nechat Maxíka puštěného ať se proběhne, když si tak jdeme dál a přecházíme parkoviště zaslechnu povědomé štěkání, ale někde daleko, zprudka se ohlédnu a i přesto, že jsem nic neviděla zařvala jsem " Doprdele!!! Max honí zajíce" svět se mi obrátil vzhůru nohama, právě se odehrávala má nejhorší noční můra, kdy Max honí zajíce a já už ho potom nenajdu! Lucka se rozběhla a já ji následovala. Před námi běžel obrovský zajíc a hned zaním šedá čmouha v podobě Maxíka, s kámoškou jsme se daly do sprintu a přitom řvaly z plných plic: Maxíííííí stůj!!!!!! V duchu jsem si říkala, "tak a teď ho vidím naposledy"! Do očí se mi hnala obrovská spousta slz div jsem viděla, ale pak se stalo něco co jsme obě nečekaly! Max se zastavil a nechápavě se po nás ohlédl. Lucka po něm chňapla a silně si ho přitiskla k hrudi. Celá vyklepaná jsem si Maxe převzala a přitulila si ho k sobě! Ani já ani Lucka jsme nebyly schopny udělat krok, nohy se nám rázem proměnily v pudink, kdyby to bylo možné určitě by mi srdce vyletělo z hrudníku a přistálo přímo na chodníku! Nakonec jsem si Maxe přicvakla na vodítko a šlo se koupit rybičky + Maxíkovi kostičku, že mi neutekl a poslušně se zastavil!

zajímavosti na závěr:

T-  60 - 70cm, váží zhruba 7kg a při běhu dosáhne rychlosti až 70km / hod.

Soubor:Lepus.europaeus.jpg


 

1. zážitek - Maxíkův hrdinský čin

Bylo už to sice dávno,ale nechci aby tento Maxíkův čin byl zapomenut. Když jsme se s kamarádkou Luckou, Charliem a Maxíkem večer procházeli ( jako každý den ) blížily se knám 2 holky s boxerem. Nijak nás to neznepokojovalo, dokud do mě jedna z holek nežduchla. Nechápavě jsem se na ni podívala a drze odsekla " co děláš, ty krávo si normální? " , holka se jen pitomě zasmála a pokračovala v pošťuchování,kámoška nechápala a já tím tuplem ne. Několikrát do mě ještě žduchla a já ji za to " sprostě nadala", což se jí asi moc nelíbilo a tak mě chytla za vlasy a strhla na zem, kde do mě zkusila kopnout, ale vtom mě přeletěl Maxík a zakousl se té .... do nohy " au ty mrcho" ozvalo se z huby té holky a kopla Maxíka do boku. Max to nevzdal a dál tu holku kousal , zuřivě vrčel a štěkal , tím mi dal čas vyhrabat se zpět na nohy. Přitáhla jsem si Maxe k sobě a byla připravena odejít ke kámošce stojící opodál. Jenže to bych to měla asi moc jednoduché  a holka mě zezadu znovu strhla na zem, kde do mě párkrát kopla! Max se znovu neudržel, po pár vteřinách k nám přistoupila druhá holka s boxerem, který Maxíka kousl, tak že Max hlasitě zakňučel!!! Vjela do mě taková zlost, vytrhla jsem se holce z ruk ( dala jsem jí loket ). Zdálo se, že už bude konec a holky odešly, pomalu jsem se blížila k Lucce a vzpamatovávala se z šoku, když vtom se u mě zase objevila ta holka po které Lucka křikla " vypadni od ní ty mrcho! " To však nepomohlo a holka mi jen suše oznámila " opovaž se tohle někomu říct , nebo tě zas zmlátím"  nehodlala jsem jen tupě přikývnout   a tak sem jí přímo do očí řekla: " no to si piš, že to někomu řeknu! Já se mlátit nenechám! " otočila jsem se kní zády a odešla.

 

 


TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek