Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

M A X

Výlety

21.výlet -v parku

28. září.2008 (neděle) konečně se ná mudělalo venku krásně  a tak jsem se rozhodla vzít mladšího bráchu, segru a samozřejmě Maxíka do zdejšího parku ať nesmrdíme doma. Vzala jsem foťák, dobrotky pro Maxíka a abych děckám ten výlet trošku zpříjemnila, tak sem vzala peníze a nakoupila dobrotky i nám. :) Cestou do parku jsme klábosili o všemožných blbostech mezitím co Max se  soustředil na očichávání každého trsu trávy popřípadě psa. Když jsme dorazili pustila sem Maxe z vodítka a nechala ho se proběhnout...nakonec se k němu připojili i moji dva sourozenci mezitím co já fotila jako urvaná. Max lítal s klacíkem v hubě, potom ho děcka začali honit, po asi 5 minutách honil Maxík děcka, skákal, válel se v trávě a  dělal další psí kravinky. Nakonec jsem sama sebe přemluvila ať se nechám s Maxíkem vyfotit, protože nemám žádnou fotku a tak se začlo :D sedla jsem si do trávy k sobě vzala Maxe a poprosila bráchu ať fotí :D..Aleš musí mít nervy z oceli, protože jednou jsem se nedívala já, potom Max, foukl vítr,takže se mi vlasy přilepily na obličej , potom jsem se mračila, Max měl mikrospánek no prostě hrůza =D , ale jednu fotku vám sem asi stejně dám ať vůbec víte jak  vypadám i když osobně vám řeknu není se na co těšit. Po asi 2 nebo 3 hodinkách jsme šli nakonec domů:). Moc krásná procházka!

s nějakým pejskem

 

olizovačka v trávě

 

sprintéér :D

 

 

 

"Maxíku ke mě" :)

 


20.výlet - výšlap na Ondřejník

 25.srpna 2008 jsme se dopoledne v 11 hod. rozhodli, že půjdeme s mamčiným přítelem Tomem, mnou, mamkou, Maxem, Simčou, Alešem, tomášovým kámošem Luborem, jeho manželkou a dcerou na Ondřejník. Dospělí chlapi jeli na kole zatímco my ostatní se pěkně prošli..paní kterou jsme potkali a poprosili o radu kudy kam nás poslala úplně jiným směrem a tak se místo 2 hodinového výšlapu stal 5 hodinový :D. Maxík byl puštěný a běhal přednámi mezitím co my funěli a snažili se sním udržet tempo. Cestou jsme narazili na mladého slepýška, kterého jsme si krom dcery od Lubora Elis všichni pohladili, Elis se místo toho hystericky rozeřvala, že ho máme hodit pryč a ať na ni nikdo nešaháme..tak sem slepýška položila a šla dál..Nahoře jsme si dali kofču a pohladili místní čičinu. Ani cestou dolů jsme se nenudila potkala sem jakéhosik chrobáka, Anatolského pasteveckého psa, border kolii, maltezáčka ( vzpoměla sem si na Lillinku :D ) a další hafíky, a když na mě přišel hlad krmila jsem se ostružinami :) potom se ale jelo domů kde jsme si dali nanukáč :)

no jo lítal jak ďas :)

paničko pojď už!

slepýšek :)

za pochodu

nahoře nějaká kaplička :)

Nahoře se Tom s mamkou snažili pustit nějaké rogalo, ale bylo bezvětří, takže smůla :D

Max chtěl za čičinou, takže sem ho musela nachvilku přivázat :)


19. výlet - na zahradě

21.srpna sme se OPĚT vydali do Svinova :D. Tentokrát se , ale nedělo to co vždy, jak už je zapsáno o výlet níž přišla do Svinova čičina co tehdy škrábla Bonny. Tuhle návštěvu se tam kočka stále nacházela a tak se ji psíci rozhodli pěkně prohnat:). Bonny na čičinu štěkala a svýma velkýma tlapama jí chytala ocas zatímco Max jen tiše vrčel a hnal se za číčou jako splašený. Psi byli úžasně sehraní připomínalo to souhru ve smečce, kočce nadbíhali, obíhali ji, obklíčili, ale zatímco psi hráli bez zubů kočka na to pěkně kašlala a jasně dávala najevo, že se jí ti hafani vážně ani trošku nelíbí. Dělala cokoli aby Maxovi a Bonnči utekla, šplhala po stromech, lezla do křaku, skákala do kompostu, ale psi ji byli pořád v patách nebo na ni číhali pod stromem, nakonec celý spor skončil tak, že se hafíci chladili ve stínu a kočka honila motýla :D.

hon začíná

čičina

Kočka zamachrovala, že vylezla na strom, ale Maxík se ani tak nevzdal

kočka si zřejmě myslela, že za ní Bonný nepoleze to se ale přepočítala :D

Bonnča útočí :D

spolu


18.výlet - Brušperk

19.srpna.2008 jsme byli opět na Brušperku tentokrá, ale s tetou Kačou, bratrancem Dájou, Bonny, strejdou Tomášem, Maxíkem a moji mamkou. Hned ráno sme se vzbudili a jeli do Svinova vyzvednout příbuzenstvo. Sestřenka snámi jed nechtěla, protože knim před pár dny přišlo malé kotě a ona ho měla plnou hlavu, "neviné" koťátko však vystartovalo po Bonnynce, která to schytala do pysčíku, Max byl na čičinu hodný a ignoroval ji,ale jakmile slyšel kňuknout Bonny rozběhl se ruřivě za kočkou, která vzala nohy na ramena a vyběhla na strom. Všichni jsme se Maxíkovému zásahu zasmáli, pochválili ho a Bonny mu svou vděčnost dala najevo tím, že po něm mimořádně neskákala a byla na něj po celou dobu výletu hodná:). Teta říkala, že je dobře, že jí Max prohnal, protože tu ta kočka nemá co dělat a Max s Bonny jsou tu narozdíl od ní doma, což mě uvnitř pěkně zahřálo  a mohlo se konečně jed. Po asi 15 minutách se před námi konečně rozprostěla Brušperská přehrada a psi byli vypuštěni poběhat si. Za zhruba hodinku a půl jsme se šli naobědvat do restauračky odkaď se dalo jukat na věci, které jsme tam nechali než příjdem.  Po obědě jsem šla do vody s Bonny, ale Maxíka sem bohužel musela nechat na suchu, protože byl včera na injekci a má 3 dny zákaz se koupat. Nakonec jsem překecala i mamku do vody ( zázrak ), ale jakmile sebou plácla na hladinu vykulila oči a za pár vteřin zas ležela na dece :D, když jsme se tak opalovali neušlo mojemu zraku jak se asi 13 letá a 100kg holka snaží narvat do 30cm velké nafukovací kačenky s otvorama na nohy pro kojence, můj záchavt smíchu byl nemalý, škoda, že to nešlo moc přiblížit abych jí mohla vyfotit,bohužel pro ni se sní kačenka potopila  :D.Za další asi hodinku co jsme se všichni úspěšně připékali na slunku jsme poslali strejdu pro nanuky, moc velkou radost z toho neměl,ale šel :D a donesl 5 strašně dobrých nanuků. Já sem dala Maxíkovi párkrát líznout a když to zkusili dát Bonnči tak si asi čtvrtinu ukousla :D. Po chvíli se šlo ale domů :)


17.výlet - Brušperk

 14.8. 2008 se šlo opět na Brušperk a proto tady nebud psát nějaké slohy, protože se tam dělo v podstatě to samé, ale dám vám sem zase nějaké fotečky :)


16.výlet - ve Svinově na zahradě

 12. 8.2008 jsme se celá rodinka vypravili opět do Svinova, mamka kecala s tetou u kafíčka a my děcka blbli v bazéně, když jsme se vymáchali a bratranec asi 50x hodil bráchu znova do bazénu i s oblečením :D.  šla jsem si  pohrát se psíkama, Bonny se sice nezdá, ale když jsme hráli přetahovanou pěkně semnou cloumala, ale hodně rychle pochopila povel pusť :). Maxík kolem pobíhal a čekal až na něj příjde řada, když jsem se konečně osvobodila od Bonnči, která mě samou láskou málem snědla házela sem Maxíkovi tenisák, který párkrát chytl i ve vzduchu, pak ho to ale třísklo do čela, tak toho radši nechal a šel žrát trávu a chlompat z misky , potom jsem si sněma dala závody a to běh kolem baráku, vyhrál Maxík, protože Bonný vůbec nešlo o běh, ale o pletení se mi  pod nohy :D..Tentokrát jsme tam byli déle než jen já s Maxíkem a to vlastně celé odpoledne od zhruba 12:00 do 18:00. Bylo tam moc fajn a jsme opět pozváni na další rodinný pokecík a ať si psíci poblbnou ;)

 

 

 

 


15.výlet - Brušperk

 11.srpna 2008 bylo strašné horko. Ráno jsem se s mamkou a segrou dostavily do takového krámku kde si mě vyfotili na OP, bylo to fakt těžké tvářit se spíš vážně než se smát obvzláště jedná li se o mě a paní tam semnou manipulovala :D. Potom jsme šli odevzdat žádost, kterou jsem musela první vyplnit a mohlo se jít domů.  Když jsme dorazily sbalili sme si věci a šlo se k pěhradě Brušperk. Maxík byl z výletu opět nadšený a vykukoval z okna :). Po příjezdu jsme si rozložili deky, svlíkli oblečení a letěli do vody, Maxík nás zatím jen sledoval, ale nakonec ho horko donutilo jít si namočit tlapky, rychle toho ale začal litovat, protože jsem se k němu hnala a už už se ho snažila narvat do vody celého :D. Povedlo se. Maxík kolem sebe prskal, funěl, ale vypadal, že mu ta voda taky bodla a není to zas až tak strašné, když vylezl začal se sušit v posekané zrávě, takže byl v momentě celý obalený, což se mi nelíbilo a tak šel do vody zase aby se to zněho spláchlo :D. Když opět vylezl, utřela jsem ho do ručníku. Za asi 1a půl hodinky dostali sourozenci hlad a tak sme se šli najíst do takové hospůdky pár metrů od nás. Brácha měl 3 cigára a tucet chlebů ( celé to snědl, teda až na ty chleby asi polovina pak skončila ve vodě jako žrádlo pro rybičky), ségra měla hranolky s tatarkou a já smažák. Mezitím co jsme se ládovali se u naších věci snesl čáp a prohlížel si co to tam všechno máme. Brácha ( Aleš ) vyletěl jak střela aby čápa vyfotil, čáp se ho ale lekl a uletěl, takže fotka není zrovna nejlepší. Po obědě sme se šli ještě opalovat a zaplavat si ( včetně Maxíka ) po asi 2 hodinách si vedle nás rozložila deky rodinka s maltezačí slečinkou Julčou, která když viděla vodu tak se jí hrůzou ježili chlupy :D nakonec jí tam páničci taky dali a strašně se jí smáli, protože když vylezla, tak byla asi 2x menší než když přišla, Maxík samozřejmě neodolal a šel se s Julčou pozdravit, ale potom už se muselo domů :)

bráchova porce, opravdu nechápu jak se to doněj vešlo :D

když se Maxík suší

 


14.výlet - zahrada

10.srpna jsem se vydala s Maxíkem do Svinova navštívit tetu a Bonny. Po příjezdu jsem pozdravila příbuzenstvo a šla za Maxošem a Bonny na zahradu, kde jsem viděla, že spolu lítají po zahradě jak pošuci :D, podle mojeho očekávání už Bonnča Maxíka přerostla a je to pěkné pako :). Chvilku jsem si sní pohrála,ale potom jsem je zase nechala si spolu hrát. Po asi hodince a půl jsem se rozloučila a jela zase domů..

 

vypadá to trošku brutálně, ale pěkně si pohráli :D

 

 


13.výlet - na Klimši

od 2. do 4.8. 2008 jsme byli v Čechách lépe řečeno na Klimši. 2 úžasné dny jsem tam trávila s Maxíkem, Luckou a Charliem. Hned co jsme přijeli začali jsme se starat o postavení stanu..čekaly jsme, že to bude mnohem těžší :).  Asi hodinku tam byl zlatý retrívr Maxík, kterého se psíci zezačátku trošku báli ( obvzláště Charlie), ale nakonec si oba zvykli a v pohodě se čmuchali :). Na oběd jsme chodili k babičce, která nám vyprávěla různé historky a pouštěla Evu a Vaška :D, doma měla strašně tlustou šeltii Rigiho, kterého Charlie přímo miloval :). Každý večer jsme opékali a poslouchali rádio nebo CD a psíci běhali celé dny venku :). Poslední večer se šlo ve tmě na něco jako stezku odvahy..náš dospělý doprovod Jarek se nás snažil všemožně vystrašit, ale marně :D akorát jsme se pěkně nasmály, ale byla sním sranda :), nakonec jsme čučeli na nebe a snažili se poznat souhvězdí, leč marně, poznali jsme na jisto pouze velký a malý vůz :D. Stanování bylo fakt super, Charlie spal ve stanu prvně, ale zvládal to na jedničku, Maxík už to sice jednou zkoušel, ale i tak zaslouží pochvalu :). No a teďkom fotečky ...

P.S: Maxík už začal šedivět :)

ve stanu

 

Max s Maxem

 

Maxík

 

 

 

 

 

stan ( jeho postavení nám trvalo asi 15 minut)

 


12.výlet - Zoo Brno + Dinopark

27.7.2008 jsem já, Maxík, Simča, Aleš a mamka vyrazili do Brna ( do Zoo). Jeli jsme asi 2 a půl hodinky a nakonec jsme dojeli do úplně jiné Zoo, než bylo v plánu ( Zoo ve Vyškově) nebyla to klasická Zoo, kde se díváte na tygry, opice, hrochy atd..bylo to něco nového a pro lepšího. K vidění byla samá domácí zvířata jako např: kozy, ovce, králíci, morčata, koně atd.. jediné co teda nebylo domácí byli velbloudi, pštrosi a psouni mývalovití. Maxík poznal plno nových zvířátek, já si pohladila snad všechno co tam bylo ( to bych taky nebyla já :D, ale všechna zvířata byla strašně ochočená) a nakonec jsme nasedli do vláčku, který nás odvezl do DinoParku, jeli jsme přes celé město, když se před námi otevřela brána a my si konečně mohli prohlédnout všechny kulisy, které byli ozvučené a některé se hýbali, pravda, nad některýma jsem se krapet bavila, ale zase na druhou stranu kdo má možnost porovnat se velikostně třeba s Diplodokem ? ( Maxík byl velký asi jako dinosauří drápy =D ).  Až jsme si tam všechno prošli, vyfotili, omakali mohlo se jed zase domů :).

 ZooPark

 

 

 

 

 

 

 

 

 čičina číhala na Maxíka :D, ale tomu byla jedno

 

 

DinoPark

 

 můj nejoblíbenější druh dinosaura ( velociraptor)

 brácha, Maxík a stegosaurus :D

 

 

 ségra v porovnání s Tyranosaurem a představte si tam Maxíka :D

 

 škoda, že tam zavází ten kámen, jinak by  šel lépe vidět výškový rozdíl Maxíka a dinosaura :)


11.výlet - do Jeseníků

                                                                                 

Byli jsme tam od 14.7. do 20.7. (týden) v sestavě : mamka, ségra, brácha, Maxík, já a později mamčin přítel Tomáš.

Cesta tam

Mamka nadopovala ségru kinedrilem, poslední tašky se odnesly do auta a mohlo se vyrazit. Cesta byla fakt v pohodě, poslouchali jsme CD a já se kochala náádhernou krajinou ...

 

 

Co jsme našli

Jeseníky jsou známé velkou populací všemožných zvířat, což je pro mě místo jak stvořené, zatímco někteří v lese hledali hřiby a borůvky my jsme s Maxíkem hledali všemožnou drobotinu =)

tyhle drobečky našel v lese Maxík, jsou to malincí plšíci zahradní..měla jsem co dělat abych je láskou nesnědla, no považte sami nejsou kouzelní?

 

tohohle slepýška jsme našla prozměnu já, strašně kousal potvůrka :D

 

pidi žabka

 

větší žába :)

 

kobylka

 

boože jaký magor fotí mouchy? Odpověď: já

 

Tak tenhle pes by zasloužil zapsat do Ginesovy knihy, fakt! Do Jeseníků jezdím už od svých 6 let a když jsem ho viděla poprvé, tak mu bylo 5, teďkom mi bude 15 a on ještě pořád žije. Zasloužil si pověst nesmrtelného psa a vždycky když tam někdo jede, tak se potom všichni ptají " Míša ještě žije?".. Fakt úúžasný pesan je tam asi stejná legenda jako Krakonoš v Krkonoších.

 

jako každý rok se semnou přišel potulit :-*

 

jiřička ( to pozadí za ní není nebe , ale zeď baráku) :)

 

Maxík

Ten si to tam užíval jako snad nikde jinde. Běhání po lese, na louce, povalování se na verandě nebo na kožešinách, grilování s rodinkou a výlety to je sen každého pejska, věřím, že se Maxíkovi ani nechtělo domů. :)

 

 

tahle fotečka se mi strašně líbí

 

pěkný momentek

 

detail

 

 

škoda, že je ta fotečka rozmázlá, ale i tak..   =)

 

V Karlově Studánce ( ten barák v pozadí byl krapet v rozkladu ) :D

 

pěkná rozhledna

 

 

 

Mamka se věnovala sběru hub, zatímco já fotila Maxíka =P

 

Příroda

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodinka

 

a šlo jí to :)

 

my..tak trošku jsme blbli :)

 

ségra měla  mikrospánek :D

 

Z Alešového amerického úsměvu fakt nemůžu :D:D

 

Jen tak

 

 

hledala jsem zmije a hledala, ale žádnou jsem nenašla :)

 

mamka se obětovala zabučet aby se vůbec otočila :D

 

mamka nám udělala večeři, asi poznáte jaký talíř je můj co? ;)

 

Mattoni ( foceno za jízdy, takže špatná kvalita mno)

 

Karlova Studánka

 

Znáte Stebou mě baví svět? Tak to je ten hotel alias Slezský dům

 

 

žíža byla

 

Tady taťkovi zapalujeme svíčky

 

Suvenýrky


10. výlet - v Porubě na zahrádkách

 

28.6.2008 jsme já, Maxík a Lucka opět vyrazili na výlet na Zahrádky. Bylo hrozné dusno, svítilo slunko a my jsme čekali 15 minut na autobus, když vtom se Lucka rychle zvedla a začala se plazit po kolenách. " Co děláš?" ptala jsem se tupě a přitom nechápavě hleděla na Lucku. "Ještěrka" otočila se Lucka a v ruce držela samečka ještěrky obecné. Byl na zastávce a tak jsme se rozhodly, že to tam pro něj asi není to pravé ořechové. Po 5 minutách přijel autobus a my i s ještěrkou nastoupili dovnitř. Za necelých 15 minut jsem vystoupili a šli směr Zahrádky, když jsme dorazili vypustili jsme ještěráka do jeho nového domova, pozdravily dědu od Lucky co si tam něco robil ve skleníku a děda  nám řekl, že pod tam tím chrastím je slepýšek, myslely jsme si, že si znás dělá srandu, ale jakmile Lucka chrastí zvedla slepýšek se začal rychle hemžit. Nakonec jsem se sním potulily a zase ho daly tam kde jsme ho našly. Maxík se taky připojil, naučil se hledat ještěrky :). Pojedli jsme nějaké solené lupínky či co, koukli se na zdejší prasátka a asi po 2,5 hodinách šli zase domů:)

 ještěrka na zastávce:)

 

 slepýšek

 Maxík odpočívá

 strašně otravný hmyz :D

 tenhle hajzlík má na svědomí všechny ty štípance

 první se posilnit...

 ..a potom hledat ještěrky

 to jsem cosik žvatlala Maxíkovi :D

 fotla jsem i Lucku ;)

 Maxík

 čuník


9.výlet - Klimkovice

 je 22.června a já jsem se v odpoledním parnu nudila doma s mamkou, chvilku jsem si četla, mamka si taky dělala svoje, když vtom se mě zeptala " co kdybychom někam šly, na Štěrkáč s Luckou a psama?" já jsem přikývla, ale mamka si to v zápětí rozmyslela, že prý by měla auto od psů na zpáteční cestu celé mokré. Pak bylo opět ticho. Po asi 5 minutách se zase ozval mamčin hlas" tak kam pudem?" , "nevím"  odpověděla jsem stručně a čekala co mamku napadne, pač mi to v 32 stupních fakt moc nemyslí.  Nakonec pravila( ten výraz fakt neřešte) " nezajdem se podívat kde jsme kdysi bydleli?" " Do Klimkovic za dědou?" "no, třeba" "tak jo" zněla moje odpověď a já se začala převlíkat a balit foťák+Maxíkovi misku na vodu. Za asi 10 minut jsme seděli v totálně zahřátém autě, div se nám mozek v hlavě neupekl..rozdělaly jsme okna, já jsem dala  Maxíka pod palubku a mohlo se vyrazit. (Lucka snáma nakonec nejela). Cesta byla v pohodě i když můj učes to potom průvanu v autě trošku schytal:D, ale co. Po příjezdu jsme zašli k našemu bývalému rodinnému baráčku, který teďkom obýval děda, kterého jsem viděla naposled když mi bylo asi 6 nebo 7..chudák mě ani nepoznal :D. Zašli jsme na kofču mezitím co si mamka s dědou povídali, já jsem popravdě ani nevěděla co říkat, a tak jsem se většinu času jen blbě culila a dělala že všem těm kecům o práci atd..rozumím ( věřte mi, že to je ten nejlepší způsob jak s dospělýma držet krok v konverzaci) . když debata skončila, my jsme se rozloučily a šlo se zpět do auta..tentokrát nás mamka vzala po nové Ostravské dálnici, takže to bylo rychlejší a lepší:)

 pod palubkou

 cestou do Klimkovic

 náš bezpečný řidič ( mamka) :)

 na dálnici jsme se museli zastavit, pač mamka volala..

 ..a tak se Maxík kochal

 bylo fakt krásně:)

 

 údýchaný Maxoš

 zase nějaká cesta:D( ty barevné paneláky v levo je naše sídliště-myslim) ; )


8.dlouhý výlet

V sobotu 7.6.2008 jsme se já, Maxík, Lucka, Charlie a mamka od Lucky( teta Žaneta) vypravili společně na Štěrkáč. Ze začátku to vypadalo všelijak..stáli jsme na zastávce, čekali na autobus a jen tak posobě koukali. Po asi 15 minutách se vynořil ze zatáčky autobus napráskaný lidma až po strop. Vyměnily jsme si nejisté pohledy a se psíkama v náručích nastoupily dovnitř. Asi na 5 zastávce od výjezdu sem zahlédla kontrolu " hej kontrola" vypustila jsem zprávu do davu, načež někteří lidi utekli, jiní si vytáhli jízdenky a my s Luckou začaly rvát náhubky psíkům na tlamky. Když bylo všechno skontrolováno, opět se autobus uklidnil a taky nějak prořídl:D. Vystoupily jsme a mířili si to na Štěrkáč. Ušli jsme sotva pár metrů a už jsme viděli první lidi v plavkách. Sundaly jsme si boty a šli se psíkama do vody, což se jim moc nelíbilo, a tak se Max rozhodl vylézt a raději pozdravit  taky zdejšího návštěvníka. Když se psíci náležitě vyváleli v prachu mohlo se jít dál. Teta se rozhodla poprosit mraky ať nám to počasí vydrží a nezmoknem a možná díky tomu jejímu proslovu k nebesům, jsme opravdu nezmokli :). V Loděnici jsme dostaly hrancle s kečupem, kofolu( pěkně ledovou) a zase se šlo dál. Chvilku polem, potom jen tak po asfaltu a mezitím nás pořád míjely skupinky kol. Maxík se na základě toho přiučil nový povel "kolo": reakce: uhnu na stranu, nebo ta druhá možnost zastavím se uprostřed cesty a lidi ho objíždí =D. Konečná zastávka byla v  restauraci u Maxima v Porubě s živou kapelou FIHA kde jsme si daly gyros a alou domů. Za tenhle úžo výlet vděčíme Lucčiné mamce..díky.

fotky měly nějakou vadu, tak jsem je musela odstranit :(


 7.výlet-nebo spíš procházka do města

 29.5.2008 se mamča od paničky musela vypravit do města, protože bylo moc pěkně šla jsem s Maxíkem taky. Bydlíme v Ostravě už 4 roky a kousek , ale ve městě se Maxík octl poprvé, když neberu cestu autem. Bylo tam moc holubů, lidí, žádná tráva jen sloupky na očůrávání, udýchaní psíci, tramvaje, autobusy, nespočet aut atd... nic moc pěkného říkám si, ale aspoň si to tu pořádně počuchal a získal nové informace ze světa. Po asi 20 minutách s vypláznutým jazýčkem se objeví policejní auto, zastaví u nás a já poznám mamčiného přítele ( Maxového kámoše  ) Tomáše " ahoj Maxí" ozvalo se z auta až se prostě neudržel a hupsl k Tomovi do policejního auta, Tom ukázal Maxíka  kolegovi Honzovi a ten ho taky hladil. Nakonec jsme se rozloučili a šli dále. Cíl této cesty byl zde, zašli jsme do obchodu, kde mamka vybrala pohár na nějaký fotbal a šlo se zase domů..po cestě mamka koupila paničce i sobě zmrzku, já jsem taky dostal  a hned se mi šlo rychleji.

fotečky bohužel nejsou


6.výlet -  rezervace Štěpán

 9.5.2008 jsme měli v pátek ředitelské volno a tak jsme se já, Lucka a Maxíček rozhodli jít podelší době opět na Štepán. Už od začátku to , ale nebylo to samé jako minule. Po příjezdu autobusem a pár krocíh směr přehrada se na cestě objevilo přejeté miminko úžovky obojkové:( chudáčka jsme politovali a Lucka ji dala pryč z cesty do trávy. Jdeme si dál po kamenité cestičce já sleduju Maxíkovu prdelku a na ní šťastný ocásek, baštíme arašídové křupky a jen tak si klábosíme, když vtom Lucka odhodí sáček s křupkama do trávy a utíká dál po cestě...nechápavě se za ní dívám a přitom sbírám vysypané křupky :D. Příjdu blíž a Lucka mi ukazuje mladou ropušku v celé její kráse:).Radši jsme ji dali pryč z cesty ať jí nepotká stejný osud jako úžovku. Jdeme dál a po asi půl hodince se dostaneme k přehradě ( Štěpánu) už z dálky k nám doléhalo nadšené kvákání skokanů, dokonalý žabí orchestr..neodolali jsme a šli se podívat blíž k vodě kde si plavali: pulci, kachničky s mladýma, labutě s mladýma, vodního šnečka, lysky, volavky a plno nějakých plovajících broučků. Nakonec Maxík neodolal a já ho musela pustit probrodit se rákosím...vodu měl až po krček a nadšeně prozkoumával dno, ale i břehy přehrady. Asi za 20 minut měl Max nohy obalené všemožnými řasami, bahnem, broukama, larvama, listím, kořenama a já nevím čím ještě, tak jsme radši šli. Měli jsme namířeno domů a cestu se rozhodli zkrátit si kolem kolejí..v dálce jsme slyšeli hučení vlaku, tak jsme vždycky utekli daleko od kolejí aby nás to náhodou nesmetlo...po asi 50m kolem kolejí kdy Lucka šla po úzké cestičce předemnou se ozvala hlasité povzdechnutí " Nicole ne" odvrátila se moje nej kámoška a v očích se jí třepotaly slzy " coje? Co se děje? " srdce mi začala tlouct jak o život,  pevně jsem sevřela vodítko a jukla před Lucku. Málem to semnou švihlo..vedle kolejí ležela obrovská srna, měla otevřené očíčko pootevřenou tlamičku a my tam jen tak zírali. Ze zadku vypadalo, že jí jakoby vypadly vnitřnosti já jsme se ,ale podívala blíž a zjistila, že to nejsou žádné střeva, ale placenta a vtom mladé srnčí miminko..to se mi chtělo bulet ještě víc. Nic naplat ozval se další hukot vlaku a my museli zase skočit dál od kolejí. Nakonec  jsme všichni 3 přešli nadruhou stranu kde ani ne za minutku uviděla Lucka ocásek úžovky " úžovka" vykřikla, ale nechytla..šlo se dál, když vtom na mě Lucka začala šeptat " Niki sle-pýš" přicupkala jsem blíž, ale to už byl tvoreček v ruce Lucky a já se po něm hladově vrhla " jéé ten je krásný ty modré tečky jak mu jdou krásně vidět a jak se leskne a ten jeho krásný hladký pupík, jé ten má krásné očka, ten má ale sílu.." chrlila jsem to zesebe jako z kulometu mezitím co Lucka slepýška fotila. Pak už se, ale vážně muselo jet domů..

 já držím slepýška:)

 opět moje ruce se slepýškem:)


 5.výlet ( procházka) po našem sídlišti

 10.2.2008 jsem šla já, Maxík, Lucka a samozřejmě Charlieček na delší prochajdu tady po sídlišti, když už jsme měli konečně pěkně ( mohlo by být trošku tepleji). Kecali jsme jako každý  den  co jsme doma dělali a dělati budeme. Co nového zvířátka, které venčit nemusíme, ale přesto je doma máme ( křečci, králík ,morče, ještěrka), co nás pobavilo v televizy..a spoutu další ne moc zajímavých debat padlo. Lucka sebou vzala i foťák a já zbytek  loje co nám zbyl na balkoně ( rozhazovala jsem ho sýkorkám ať se mají). Psíci se bavili tím, že očmuchávali každý sloup, patník, trs co byl označen jiným psem a nevynechali opravdu nic. Potkali jsme i pár psích občanů tohoto sídliště se kterými se oba naši psíci museli pozdravit, teprve poté se mohlo jít dál.  A když už byli psíci jak se patří vyčurali a vykadili šlo se domů...

Charlie nadšený z každé prochajdy :)


 4.výlet - v Jeseníkách

 tentokrát jsme já, Maxík, mamka, brácha a ségra jeli do Jeseníků. (3.11.) Bylo to tam super jen co jsme přijeli muselo se zatopit v kamnech pač  tam byla kosa jako z nosa:). Potom se začal dělat oběd ( netradičně na kamnech) kdyby vás zajímalo co bylo tak to bylo jakésik maso z nudlema, dobré to bylo. Odpoledne jsem se rozhodla, že se půjdu s Maxíkem projít do lesa a posbírat tam pár talismánků pro kámošku Lucku a psíka Charlieho, když tu nemůžou být snámi. Povedlo se, našla jsem kousek kůry, klacek a v chatě míček z nápisek ještě z československa. K večeru jsem na procházku pobrala i děcka a šlo se na pole kde jsem opět lítala s Maxíkem jak pošuk:D. Ale sranda byla. Večer kolem 7:00 se šlo do zdejšího hotelu Paramon a tam jsme si obědnali kofolu a mamka s " přítelem" , který jak jsem zapoměla napsat potom přijel pivo.  Před našimi zraky se tyčil stůl s několika koulemi totiž kulečník, který jsem hrála poprvé:) Ale všechno krásné jednou končí a na druhý den jsme odpoledne museli zase domů:(  A tak vám sem přidám, alespoň pár foteček:)

zababušaný Maxík

chata

na procházce


 3.výlet - výlet za ještěrkama

 Kámoška Lucka mě pozvala na jendo místo kde má její děda zahrádky nato abychom tam mohli pohledat pár ještěrek a snad i hada. Charlieho jsme spolu nebrali, protože sním by se to moc nedalo... vzali jsme si krabičku na ještěrky, foták, jízdenky a šli. Když jsme dorazily vypadalo to, že se nám žádné zvířátko nepoštěstí najít, ale zdání klame a už jsme se plazily po zemi za hemžícími se zvířátky. Ještěrek bylo 6, ale had nikde asi už bylo chladno no nevadí Maxík byl každopádně z ještěrek unešený:) však je taky viděl poprvé.Ještěrky nebyli jediné co viděl Max poprvé za plotem na něj kukali 2 malé černé prasátka a chrochtala:D párkrát na ně blafnul a šli jsme dál. Potom jel popré v tranvaji, která se mu taky moc líbila a nakonec byl celý výlet ukončený nákupem dobrotek pro psíky a nanuků:D


 2.výlet ( návštěva )

 22.9 ( sobota) jsme se já, Max, ségra a brácha vypravily na zahradu do Svinova.. Já si sebou přibrala i foťák abych mohla vyfotit zase nějaké Maxíkové fotečky a jeho kámošku Taru( bernský salašnický pes). Strávily jsme tam víkend a bylo to tam super. Max běhal po zahradě jak pominutý a od plotu odháněl všechno co kolem jen prošlo.Potom zase na druhé straně začal hrabat krtka, ale marně nějak se mu zase schoval:)Když už nevěděl co má dělat vzala jsem si klacek a začala se jím jemně švihat do nohy a řekla jsem povel " hlídej" Maxík se pokaždé vyřítil po klacku a proletěl vzduchem jak létajicí talíř! K večeru jsem se sním šla projít kolem Porubky s kachničkama, které byli bohužel moc daleko tak naně nemohl a navíc byli až moc plaché a tak akorát lítali dál po proudu. Za plotem však bylo ještě něco zajímavého byl tam obr rotvajler,který štěkal jak o život, ale Maxíkovi byl jedno jukl na něj a šel si dál stylem jako" hmm, snaha je"  Prošli jsme Svinovským parkem a šli zase zpět. Z procházky sme zašli přímo do baráku, kde už se děcka dívali na pohádky a teta chystala večeři( rohlík se šunkou). No tak co budu dělat večer jsem fakt nevěděla a tak mi teta navrhla, že se budeme koukat na Vyvolené. Hmmm, taková blbost, ale alepoň něco no. Po 5min. dívání se na ty Vyvolené sem přestávala vnímat oco tam jde,a z 15 minutové nudy mě vyvedlo zašustění sáčku. Kuknu směrem ke spížce odkaď ten líbezný zvuk vychází a konečně se začalo dít něco zajímavého, teta vytáhla chipsy:D a nasypala je do misky a mě dala ještě k tomu minerálku... No a bylo po nudě ono se v televizi dá sledovat cokoli, ale musí se k tomu něco zobat:) Chvíli předtím než VV skončily šla jsem i s Maxíkem chrupat na postel, která když se moc vrtíte spadne. Já se naštěstí moc nevrtím takže jsem se ráno probudila naštestí v pohodě:) No a potom sem už jela domů a ségru s bráchou ještě nachvíli nechala tam. Moc se jim domů nechtělo.:)

olizovačka

to sou prdy

Tarinka

těsně před štěknutím

ááá nálet:D


 

1. výlet do Martinova

Je 16. září 2007 ( neděle) a moje kámoška a já jsme si naplánovali výlet do Martinova..V soboru jsem k ní šla i s Maxíkem spát abychom mohli hned ráno vyrazit. Budík nám začal drnčet něco kolem 7:30 a my se rozespale vyhrabali z postele. Naházeli jsme do batohu: pití, kostičky pro psíky, křupky a oplatky Milu+foťák. když už jsme byli i po snídani vyrazyli jsme na zastávku 39, která nejezdí tak často jak jsme si přáli a tak jsme museli trošku přidat do tempa. Nakonec jsme tam čekali ještě 10 minut. Jízda v autobuse byla v pohodě Maxík byl na zemi a Charlie v obětí své paničky. Po 15 minutách se dveře autobusu otevřeli na naší zastávce a my se vyplahočily ven... Chvíli jsme musleli šlapat směrem někam k poli a když už bylo konečně před námi naskytla se otázka " kam teď" ?? No každopádně se šlo rovně a psi byli v sedmém nebi. Charlie byl tak trošičku jako urvaný z řetězu všechny ty pachy ho nějak moc vzrušovali, ale dalo se:).

Když jsme se tak kochali krásou přírody byli před námi najednou koleje. Kukáme doleva doprava a potom jsme koleje přeběhli jako 4 kulové blesky. Po přechodu kolejí nás čeká dost dlouhá, rovná cesta směrem k lesoparku a Loděnici. Byl čas vytáhnout Milu a vyfotit si psíky před krásně tyčící se horou porostlou hustým lesem.  Fotka se kupodivu povedla, pač psi jsou jako dvě neposedná kůzlata, ale za dobrotku už to jde všechno líp:)... Rozhodla jsem se Maxíka pustit z vodítka přece jen už je klidnější a Charlie měl pořád ty svoje pachy to by asi nedopadlo dobře..Konečně se ocitáme ve stínu lesoparku a míříme k rybníku Štěpán( nebo tak něco)...Cestou tam si povídáme sledujeme Maxe a Charlieho jak si vesele vrtí ocáskama a přitom mají čumínky pevně přitisknuté u země..Když už jsme po cca 7 km došli k rybníku a opět vyfotili pár krásných fotek, začali jsme shánět něco jako suvenýr. Našlo se pár peříček od kachen ( přesněji Lysek kdyby Vás to nějak moc zajímalo) , mech atd..Když se chystám vyfotit kámošku s Charliem ozve se " hej Nicole žába" a Lucka mi uteče ze záběru směrem k okraji rybníka kde si trošku zmateně z naší návštěvy skáče skokan hnědý. Psíci kukali co to je za podivné zvířátko a ještě ke všemu pořád skáče.Po zhruba půl hodince hledání dalších žab se konečně plahočíme dál. Loděnici jsme nakonec odpískali a vydali se téměř nevyšlapanou cestičkou křovím... Pomalu si však uvědomujeme, že vůbec nevíme kde to vlastně jsme, ale jdeme dál vracet se nám moc nechce. Uvidíme kam nás to zavede. " Jo tady by mělo být to pole" řekla zkušeně moje kámoška vedle mě. Vzápětí však dodala " , ale nevím jak se zněj dostanem" hmm jak uspokojivá zpráva:DNo co se dalo dělat jdeme teda dál a před námi se rozprostírá velká zelená plocha a kopec...Strašně mě láká pustit Maxíka, ale jak vidím to jeho nadšení, že by se nejradši rozběhl  a valil tak to radši zavrhnu! Naproti nám jdou nějací 2 starší lidi..Když je míjíme ptá se nás chlapík jestli nevíme kde je Loděnice a Štěrkovna atd.. odpověděli jsme jim na dané otázky a šli dál...kousek před námi leží mrtvé něco bez hlavy a přední packy. Když se k tomu nebohému blížíme zjišťujeme, že to je dospělý zajíc. Chudáček, psi si ho ani nevšimli a tak se šlo zase dál.. jdem kolem kaluže kde si zase skáče žába, ale tou se už moc nezabýváme a pokračujeme v cestě.No né? před námi se rozprostírá město...Už jsme tu. Snědli jsme si křupky napily se a Maxíkovi a Charliemu dali kostičky. Míříme na zastávku a najednou na kopci vidím hlavu koně. " Hej Lucko kukej kůň pojď ho ukázat psům" jdeme teda nahoru a psi už vrčí jen co vidí hřívu.. No jo ti koni. Bylo to marné s koněm to ani nehlo a jen si dál přežvýkával tu svoji trávu či co..strašně nudné zvíře. Jdeme si dál po chodníku a najednou se uprostřed něj něco hnulo... byl to slepýš a Lucka  mi narvala Charlieho do ruky a jen houkla" drž ho" a potom se rozběhla směrem k slepýškovi, který vypadal dost zmateně když  metr od něj jezdí auta a nadním stojí 2 holky se psama..Maxík si nemohl nechat ujít situaci očichat si to podivné zvířátko a já si ho prostě musela pohladit..potom už však putoval zpět do trávy.Už vidíme zastávku, ale coto? 39? No to néé právě nám ujel autobus...super můžeme čekat dalších 45 minut. Po 45 minutách už se jelo zase domů a to je asi tak všechno..Jo jinak kupovali jsme si po vystoupení z busu ještě zmrzku, ale to už je fakt vše:).

a tady je pár foteček ( neřešte  datum )

slepýšek

hafíci  jen tak ...

Maxíkuv nádherný postoj to baštím:-*

to si jen tak Maxík kukal na vodu

 

nuda Charlie:)

žába

Maxík chtěl strašně do vody za kachničkama( nakonec tam skočil)

už jmenované kachničky( úlet když zjistily, že na ně štěká na břehu Max)

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek