Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

M A X

O Maxíkovi

Maxovi jsou 4 roky, narodil se 13.3.2004 v Heřmanicích i se svým bráškou, je sportovně nadaný, poslušný, klidný a velmi inteligentní má však tu smůlu, že už od malička trpí poruchou řídnutí kostí a tak každoročně lítáme k veterináři na různá vyšetření ( více informací dole pod fotkou), už asi rok se pilně věnujeme  Dogdancingu, ale toho jsme museli na chvíli nechat, protože Max podstupoval léčbu a sport mu neprospíval. Teď se k němu zase vracíme - pomalu, ale jistě. :) V kohoutku má 30 - 31cm a váží 3kg.  Má nádhernou barvu po rodičích: bílou hlavičku, nohy a hrudník, záda má světle šedé. Často spolu jezdíme na výlety a každý den chodíme na dlouhé procházky kde si Maxík hraje s různýma hafíkama. Krmím ho výhradně granulemi, ale psíma kapsičkama, žvýkacíma kostičkama atd.. rozhodně nepohrde. Jinak si rád hraje, cvičí povely, chodí na výlety, jezdí autem do kterého si hned jak ho otevřu skočí a zasedne mi místo vepředu odkaď  stejně putuje dolů nebo mi na klín, zbožňuje psy,  je nedůvěřivý k  cizím lidem zato rodinu miluje celým svým velkým srdíčkem, každý večer si najde papuč, kterou má už od malička hupsne sní do postele, zaboří si do ní hlavu  a usne :D jednou jsme papuč hledali půl hodiny, protože Max ve tmě šmejdil po pokoji a neustále pofňukával , že papuč nemůže najít , nakonec byla pátrací akce úspěšná a mohlo se jít spát :).

Doma mu říkáme : Maxi, Maxíku, Maxíčku , mamka mu říká Fíku, Maxime

 

 

Jak se to s Maxíkem táhne u veterináře?

Nebudu tady počítat klasické očkování a odčervování, které podstupuje každý pes.

9.2. 2007-  Max dostal vodičku do tlamky kvůli podezření ze zánětů kloubů

10.-11.2. 2007- zjistilo se, že to zánět není, tentokrát padlo podezření na řídnutí kostí, aby to bylo na 100% domluvil se trmín na rengen.

15.2. 2007- Max si při špatném skoku na zem z postele vyhodil rameno a naštípl nějakou kůstku, následovala injekce + přísný zákaz chůze po schodech jak dolů tak nahoru a skákání na postel nebo židli.

17.2. 2007- Na snímku z rengenu se opravdu objevila vrozená porucha řídnutí kostí. Veterinář nasadil 5 bolestivých injekcí do zadních noh.

mezi 18. a 20.2. 2007- měl zasebou Max 1. i 2. injekci z 5

13.3. 2007- podstoupena 3 injekce, která ovšem taky neměla za následky sebemenší změnu a tak se přešlo na tabletky Orthovet

26.6. 2007 - v narkoze Max podstoupil odtraňování zub. kamene

datum (?) 2007-  Max dostal střevní chřipku při které strašně zhubl a tak ho čekaly 3 injekce proti zvracení, průjmu a mohl jíst jen po troškách až to bylo nakonec ok.

28.3. 2008 - ani po dlouhodobém používání tabletek Orthovet se nic nezměnilo a tak se přešlo na tabletky ALAVIS msm.

25.10.2008 - dobrali jsme tabletky ALAVIS m.s.m, tak uvidíme, v budoucnu nás určitě čekají další prohlídky, protože ani tyhle tabletky neměli za následek úplné zmizení vrozené vady.

23.11.2008 - s přicházející zimou a obvzláště sněhem dostal Max zánět spojivek - mažu mu očka mastičkou, takže za pár dní bude jako rybička

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek